Doğuş Üniversitesi Fiyatları

            İstanbul Doğuş Üniversitesi fiyatları diğer özel üniversite fiyatları içerisinde en uygun olanıdır. Ayrıca ücretlere her zaman için taksit imkânı mevcuttur. Doğuş Üniversitesi ücretleri yıllık olarak belirlenir ve öğrenciye taksit seçenekleri ile mevcuttur.

Burssuz olarak Fen-Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi, mühendislik ve Sanat ve Tasarım Fakültesi yıllık ücreti 27.500 TL’dir. Hukuk fakültesi yıllık ücreti 29.000 TL’dir. İngilizce lisan programlarına hazırlık sınıfı ve Türkçe lisans programlarına isteğe bağlı hazırlık sınıfı ücreti 27.500 TL olarak belirlenmiştir. Öğrenciler %50 burs ile kayıt olmak isterse 13.750 TL ,%25 burs kazanan bir öğrenci 20.650 TL olarak kayıt olabilir. Genel olarak diğer fakültelerin ücretlerini de altta görselde bulabilirsiniz;

dogus universitesi ucretleridogus universitesi fiyatlari

 

Doğuş Üniversitesi Burs İmkânları

            Doğuş Üniversitesi burs imkânları ÖSYM kılavuzunda yer alan programlara aldığı puan tutan öğrenciler burs imkânı kazanabilir. Puan türlerinde ilk 5000’e giren öğrenciler üniversite 0 burs imkânı sağlar. Diğer %50 burs ve %25 burs imkânı her bölümde değişen puanlar ile sağlanmaktadır. Öğrenciye burs imkânı öğretim boyunca verilmektedir. Aynı zamanda öğrenci başarısı yüksek olması gerekir, yoksa öğrenci bursu kesilebilir.

Ders ortalaması 2’nin altına düşmemesi ve dönemde dersten kalınmaması en büyük şarttır. Doğuş Üniversitesi indirimleri ise öğrencilere sağlanan ekstra bir katkıdır. Üniversite ilk tercihinde Doğuş Üniversitesi bölümlerinden birini yazana %20 indirim imkânı sağlamaktadır.

           Doğuş Üniversitesi bursluluk sınavları yoktur fakat başarılı öğrencileri desteklemek için her akademik yılı kapsayan dönemde ortalama olarak 3.00 üstünde olan öğrencilere seneye yapılacak yıllık ücreti üzerinden indirim yapmaktadır. Mesela ortalaması 3.90 olan öğrenciye %90, ortalaması 3.00 olan öğrenciye indirim yapılır.

           Doğuş üniversitesinde verilecek olan burs ücretlerini 3 ana başlık altında toplayabiliriz Aşağıda gördüğünüz gibi listeleyebiliriz;

  1. Üniversiteye Giriş Başarı Bursu
  2. Teşvik Bursu
  3. Destek Bursları

Üniversiteye giriş bursu ÖSYM sınavından alınacak olan dereceye göre öğrenim ücretlerinde   tam , yarım veya çeyreği alınarak sağlanır. Teşvik bursları ise % 10 kardeş indirimi bursunu, %25 milli sporcu olma bursunu veya yabancı öğrenci başarı burslarını kapsar.Yabancı öğrenciler kazandıkları başarıya göre belirli indirimler sağlanır.Destek bursları ise üniversitede maddi durumu kötü olan öğrenciler için yardım sağlamak amacıyla iş yada belirli bir miktar her ay maaşlandırılabilir. Tabi bu durum gerekli belgeler sağlanarak mütevelli heyeti tarafından karar verilir.

            İstanbul Doğuş Üniversitesi fiyatları diğer özel üniversite fiyatları içerisinde en uygun olanıdır. Ayrıca ücretlere her zaman için taksit imkânı mevcuttur. Doğuş Üniversitesi ücretleri yıllık olarak belirlenir ve öğrenciye taksit seçenekleri ile mevcuttur. Burssuz olarak Fen-Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi, mühendislik ve Sanat ve Tasarım Fakültesi yıllık ücreti 27.500 TL’dir. Hukuk fakültesi yıllık ücreti 29.000 TL’dir. İngilizce lisan programlarına hazırlık sınıfı ve Türkçe lisans programlarına isteğe bağlı hazırlık sınıfı ücreti 27.500 TL olarak belirlenmiştir. Öğrenciler %50 burs ile kayıt olmak isterse 13.750 TL ,%25 burs kazanan bir öğrenci 20.650 TL olarak kayıt olabilir. Genel olarak diğer fakültelerin ücretlerini…

Genel Bakış

Öğrenim Ücretleri
Yurt Ücretleri
Ek Ücretler

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*