Darüşşafaka Eğitim Kurumlarına Nasıl Girilir?

Türkiye’nin ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka Cemiyeti, annesini veya babasını kaybetmiş, maddi durumu yetersiz, başarılı öğrencilere ortaokul 1. sınıftan üniversiteye kadar tam burslu, yatılı, kolej eğitimi veriyor. 1863 yılından beri “eğitimde fırsat eşitliği” ilkesini benimseyerek, bugüne kadar on binlerce çocuğun hayatını değiştirmiştir. Okulun ve öğrencilerin masrafları tamamen cemiyete yapılan bağışlarla karşılanmaktadır.

Darüşşafaka Giriş Sınavı Tarihleri

Her yıl mayıs veya haziran ayında 21 ilde ilkokul 4. sınıflar için sınav düzenleyen kurum, başvuruları ocak ve mayıs ayları arasında alıyor. Bu sınavla Türkiye’nin her yerinden 120 öğrenci yatılı ve tam burslu olarak 8 yıllık eğitimleri için kabul edilmektedir. Darüşşafaka burs imkânları açısından da öğrencilerine birçok olanaklar sunmaktadır. Burs olanakları için okulun resmi iletişim kanallarından bilgi alınabilmektedir.

Yabancı dil ağırlıklı eğitim alan öğrenciler, eğitim olanaklarının yanı sıra, birçok sosyal ve kültürel aktivite ile de tam donanımlı bireyler olarak yetiştirilmektedir. 2008 yılında yazılı sınav sistemini değiştiren okul, bilgiye dayalı sınav yerine öğrencilerin zihinsel ve yaratıcı düşünme yeteneğini değerlendiren bir sınav sistemine geçmiştir.

Okulun yüksek eğitim ve öğretim kalitesi bugün günümüzde herkes tarafından bilinmektedir. Kabul koşullarıyla ilgili daha detaylı bilgiyi Darüşşafaka Cemiyeti iletişim kanallarından temin edebilirsiniz.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları Kayıt Tarihleri

Her yıl 120 öğrenciye kapılarını açan Darüşşafaka kayıt tarihleri, kayıtlar başlamadan önce okulun resmi web sitesinde yayınlanmaktadır. Kayıt tarihleri ile ilgili gerekli iletişim kanalları takip edilmeli ve yetkililerden kayıt koşulları için bilgiler alınıp, evrakların tamamlanması gerekmektedir.

Kaliteli bir eğitim için çocuklarınızı güvenle teslim edebileceğiniz Darüşşafaka Eğitim Kurumları, onların hayatlarına dokunacak ve onları geleceğin parlayan yıldızları olarak yetiştirecektir. Geçmişte öğretmenlik yapan aydın isimlere örnek olarak; Namık Kemal, Yahya Kemal Beyatlı ve Ressam Agâh Efendi gibi birçok isim örnek olarak verilebilir. Günümüzün birçok aydını da bu kurumda öğrenciler için eğitim vermektedir. Siz de çocuğunuzun geleceğini değiştirmek istiyorsanız eğer, onu Darüşşafakalı olmasını sağlayabilirsiniz.

Darüşşafaka, annesini veya babasını kaybetmiş, maddi durumu yetersiz, başarılı öğrencilere ortaokul 1. sınıftan üniversiteye kadar tam burslu, yatılı, kolej eğitimi vermektedir. Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda okuyan hiç bir öğrenciden ücret talep edilmemektedir.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları İletişim Bilgileri

Telefon : 90 (212) 939 28 00

Faks : 90 (212) 285 25 86

E-Posta : darussafaka@darussafaka.net

Adres : Darüşşafaka Cad. No:5/9 34457 Maslak Sarıyer/İstanbul

Türkiye’nin ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka Cemiyeti, annesini veya babasını kaybetmiş, maddi durumu yetersiz, başarılı öğrencilere ortaokul 1. sınıftan üniversiteye kadar tam burslu, yatılı, kolej eğitimi veriyor. 1863 yılından beri “eğitimde fırsat eşitliği” ilkesini benimseyerek, bugüne kadar on binlerce çocuğun hayatını değiştirmiştir. Okulun ve öğrencilerin masrafları tamamen cemiyete yapılan bağışlarla karşılanmaktadır. Darüşşafaka Giriş Sınavı Tarihleri Her yıl mayıs veya haziran ayında 21 ilde ilkokul 4. sınıflar için sınav düzenleyen kurum, başvuruları ocak ve mayıs ayları arasında alıyor. Bu sınavla Türkiye’nin her yerinden 120 öğrenci yatılı ve tam burslu olarak 8 yıllık eğitimleri için kabul edilmektedir. Darüşşafaka burs imkânları açısından…

Genel Bakış

Eğitim Kalitesi
Konumu
Bursları

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*