Sabancı Üniversitesi Fiyatları

Sabancı Üniversitesi İstanbul’da bulunan bir vakıf üniversitesidir. Ösym’nin yaptığı Ygs ve Lys sınav sonuçlarına göre yeterli puanı alan öğrenciler kayıt yaptırma hakkına sahip olmuş olur. İstanbul Sabancı Üniversitesi fiyatları kazanılan yıla göre değişen aralıklardadır. Üniversitede mühendislik ve doğa bilimleri fakültesi, sanat ve sosyal bilimler fakültesi ve yönetim bilimleri fakültesi bulunmaktadır. Kazanan öğrenciler her dönem gerekli ödemelerini yaptıktan sonraders kaydını yaptırabilmektedir.

Sabancı Üniversitesi Burs İmkanları

İstanbul Sabancı Üniversitesi ücretleri burslu ve burssuz olma durumuna göre değişir. 2015 yılı burssuz fiyatı 45 bin TL olarak belirlenmiştir. İstanbul Sabancı üniversitesi burs imkânları çok fazla denebilir. %25, %50, 0 burs imkânlarından faydalanabilmek mümkündür.

Çok çeşitli yardımsever vatandaş öğrencinin akademik durumuna göre yardım etmeye hazır bulunmaktadır. Sakıp Sabancı teşvik bursu, Dilek Sabancı, Hacı Sabancı, Tenzile Erdoğan bursu gibi birçok burstan söz etmek mümkündür. Bu burslarda belirtilen koşullar sağlandığı taktir de öğrenim dönemi boyunca veya bir bölümünde faydalanabilmek mümkündür.

Ayrıca bunlara bedava yurt imkânları da eklenebilir. İstanbul Sabancı Üniversitesi bursluluk sınavları yapmamakla birlikte doktora yeterlilik sınavında başarılı öğrencilere destek vermektedir.

İstanbul Sabancı Üniversitesi bursluluk imkânlarından faydalanabilmek için lys sınavında belirli bir başarı elde etmek ve tercih edilen burs imkânını ifade eden kodu kullanarak bölüm tercihi yapmak gerekir. İstanbul Sabancı Üniversitesi indirimleri belirlenen burs imkânları dahilindedir. Üniversitedeki başarı durumuna göre ve ihtiyaca göre çok çeşitli burslar elde etmek mümkündür. Ayrıca %10 kardeş indirimi ve %20 personel çocuk indirimi de üniversite ücretleri indirimlerinden sayılmaktadır.

Sabancı Üniversitesi Ücretleri

Bursuz bir öğrencinin yarım yıl bir dönem için ödemesi gereken öğrenim ücreti 21.000TL dir bu ödemeyi 3 taksit olarak ocak, mart ve nisan aylarında 7.000TL şer ödeme yapma şeçeneğine vade farksız sizlere sunulmaktadır. Tüm burslu, bursuz tüm ücretler de  vade farksız 3 taksit imkanı okul ücretleri için sunulmaktadır.Burslu öğrenciler için öğretim ücretleri şu şekildedir,

  • Çeyrek Burslu Öğrenci içn Öğrenim Ücreti: 15.750TL
  • Yarım Burslu ve Sakıp Sabancı Teşvik Burslu Öğrencinin Öğrenim Ücreti: 10.500TL
  • Başarı Burslu Öğrencinin Öğrenim Ücreti: 7.000TL
  • Yüksek Başarı Burslu Öğrenim Ücreti: 5.250TL

 

NOT**: Yukarıda verilen ücretler yarım yıl yani bir dönemlik öğrenim ücretidir.

 

sabanci-universitesi-ogrenim-ucretleri

Sabancı Üniversitesi Yurt Ücretleri

Sabancı üniversitesi yurt ücretlerini lisans öğrencileri için 3 farklı oda seçeneği vardır. Yüksek lisans öğrencilerine özel Studio oda imkanı da özel olarak sunulmaktadır. Ayrıca yurtta kalıcak öğrencilerden giriş ücretlerinin yanında depozito olarak 850 TL alınmaktadır. Yurt ödemelerin de taksit seçeneği sunulmamaktadır. Eğer yurt ücretlerinde günlük gecikme olursa aylık %2,5 oranında faiz uygulanmaktadır.

  • Yüksek Lisans Öğrencileri için Studio Oda Ücreti: 5.750 TL
  • Tek Kişilik Odada kişi başı Yurt Ücreti: 5.500 TL
  • Çift Kişilik Odada kişi başı Yurt Ücreti:4.250 TL
  • Dört Kişilik Odada kişi başı Yurt Ücreti: 2.900 TL

 

sabanci-universitesi-yurt-ucretleri

Sabancı Üniversitesi İstanbul'da bulunan bir vakıf üniversitesidir. Ösym'nin yaptığı Ygs ve Lys sınav sonuçlarına göre yeterli puanı alan öğrenciler kayıt yaptırma hakkına sahip olmuş olur. İstanbul Sabancı Üniversitesi fiyatları kazanılan yıla göre değişen aralıklardadır. Üniversitede mühendislik ve doğa bilimleri fakültesi, sanat ve sosyal bilimler fakültesi ve yönetim bilimleri fakültesi bulunmaktadır. Kazanan öğrenciler her dönem gerekli ödemelerini yaptıktan sonraders kaydını yaptırabilmektedir. Sabancı Üniversitesi Burs İmkanları İstanbul Sabancı Üniversitesi ücretleri burslu ve burssuz olma durumuna göre değişir. 2015 yılı burssuz fiyatı 45 bin TL olarak belirlenmiştir. İstanbul Sabancı üniversitesi burs imkânları çok fazla denebilir. %25, %50, 0 burs imkânlarından faydalanabilmek mümkündür. Çok…

Genel Bakış

Yurt Ücretleri
Ek Giderler
Öğrenim Ücretleri

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*