Piri Reis Üniversitesi

Özellikle denizcilik alanında olmak üzere, birçok fakültesi ile eğitim hizmetleri sunan Piri Reis Üniversitesi, Türk Deniz Eğitim Vakfı tarafından 1993 senesinde kurulmuş olan bir yükseköğretim vakıf kurumudur. En büyük amacı ise, Türkiye’de ihtiyaç duyulan gemi adamı yetiştirme konusunda hem pratik hem de teorik olarak eğitim hizmetleri sunmaktır.

Anne babaların bu alanlarda ilerlemek isteyen çocukları için düşündüğü İstanbul Piri Reis Üniversitesi nerede sorusu çok sorulur. Kurumun hem hazırlık hem de deniz yerleşkesi olmak üzere iki yerleşkesi de Tuzla ilçesinde yer alır. Üniversiteye dair eğitim süreci ve kayıt işlemleri İstanbul Piri Reis Üniversitesi iletişim bilgileri olanakları aracılığı ile öğrenilebilir. İdari bilimler ve mühendislik alanlarında açmış olduğu bölümlerle de, denizcilik alanı ile bağlantılı meslek insanları yetiştirme amacı daha ön planda olan bir eğitim kurumudur.

           İstanbul Piri Reis Üniversitesi kampüsü özel okulları, daima öğrencinin yanında olan ve öğrenci odaklı gelişimine devam eden bir üniversite olarak gelişmelerine devam etmektedir. Aynı şekilde denizcilik alanında öğrenciler yetiştirme amacında olan herkes için, İstanbul Piri Reis Üniversitesi öğretmen alımı için sınavlar ve mülakatlar her sene düzenli olarak gerçekleştirilir. Bu alanda sağlanan sınav ve mülakatlar, İstanbul Piri Reis Üniversitesi personel iş alımı alanları için de geçerlidir.

Türk deniz taşımacılığını daha ileri seviyelere taşımak, denizcilik alanında ilerlemek isteyen her bireyi bünyesine katarak eğitip meslek alanlarına kazandırmak amacı ile kurulan Piri Reis Üniversitesi, dünyaya karşı duyarlı ve tecrübeli insanlar için eğitim ve öğretim olanaklarının tümünü sunmaya devam etmektedir. Piri Reis Üniversitesi taban puanlarında alınacak başarıya göre %25 %50 veya %75 burs uygulanır. Bu durumlarda okul ücretinin tamamının verilmesi zorunluluğunda kalınmaz

Piri Reis Üniversitesi İletişim Bilgileri

Adres:Postane Mahallesi, Eflatun Sk. No:8, 34940 Tuzla/İSTANBUL
Telefon:+90 216 581 0050
Fax:+90 216 581 0051
Mail:bilgi@pirireis.edu.tr

 

Piri Reis Üniversitesi ücretlerine buradan ulaşabilirsiniz…

Özellikle denizcilik alanında olmak üzere, birçok fakültesi ile eğitim hizmetleri sunan Piri Reis Üniversitesi, Türk Deniz Eğitim Vakfı tarafından 1993 senesinde kurulmuş olan bir yükseköğretim vakıf kurumudur. En büyük amacı ise, Türkiye'de ihtiyaç duyulan gemi adamı yetiştirme konusunda hem pratik hem de teorik olarak eğitim hizmetleri sunmaktır. Anne babaların bu alanlarda ilerlemek isteyen çocukları için düşündüğü İstanbul Piri Reis Üniversitesi nerede sorusu çok sorulur. Kurumun hem hazırlık hem de deniz yerleşkesi olmak üzere iki yerleşkesi de Tuzla ilçesinde yer alır. Üniversiteye dair eğitim süreci ve kayıt işlemleri İstanbul Piri Reis Üniversitesi iletişim bilgileri olanakları aracılığı ile öğrenilebilir. İdari bilimler ve…

Genel Bakış

Eğitim Kalitesi
Konumu
Öğrenim Ücreti

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*