Koç Üniversitesi Fiyatları

            İstanbul Koç Üniversitesi fiyatları her ders yılı başında belirlenir. Yıllık ücretlerin yarısı güz döneminde diğer yarısı ise bahar döneminde ödenir. Koç üniversitesi ücretleri bölümlere göre farklılık göstermektedir. Girmek istenilen bölüm araştırılarak ücreti de bu şekilde öğrenilebilir.

Koç Üniversitesi Türkiye’nin en iyi üniversiteleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Koç Üniversitesi 1993 yılında İstanbul’da kurulmuştur ve bir vakıf üniversitesidir. Koç üniversitesi öğrencilerine sadece eğitim vermekle kalmaz aynı zamanda ahlaki değerlere sahip, bilime önem veren bireyler yetiştirir.

Koç Üniversitesi burs imkânları

Ancak Koç Üniversitesinde okuyan her üç öğrenciden bir tanesi burslu olarak okumaktadır. Koç Üniversitesi bursluluk sınavları ile belirli bir burs kazanan öğrenciler eğitim hayatları boyunca bu burstan yararlanırlar. Okula devam ettikleri sürece burslar devam eder. Akademik başarıya göre bursu kaybetmek gibi bir risk yoktur. Burs oranları da her yıl ders başında belirlenmektedir.

            Koç Üniversitesi burs imkânları öğrencilere büyük kolaylıklar sağlamaktadır. İyi bir eğitim almak isteyen ancak yeterli maddi güce sahip olmayan öğrenciler bu imkânlar sayesinde hayal ettikleri ve hak ettikleri eğitime kavuşabilmektedir. Koç Üniversitesinde eğitim gören öğrencilerin %73’ü burslu olarak eğitimlerine devam etmektedir. Bu da bir üniversitesinin sahip olabileceği en yüksek bursluluk oranıdır.            Koç Üniversitesinde bursluluk imkânlarının yanı sıra Koç Üniversitesi indirimleri de mevcuttur. Bu indirimlerden anne veya babaları Koç Şirketler Grubunda çalışan öğrenciler, Koç Özel Lisesi mezunları ve üniversitede kardeşleri ile birlikte okuyacak olan öğrenciler yararlanabilmektedir. Öğrenciler tarafından kazanılabilecek başarı bursları ve oranlarını kısaca aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz ;

 1. Tam Burs: %100 burs kazanan öğrenciden ücret talep edilmez.
 2. Yarı Burs: %50 burs kazanan ücretin yarısı temin edilir.
 3. Kısmi Burs: %25 burs kazanan ücretin %25 oranında indirim uygulanır.
 4. Yabancı Busı: Yurt dışında aldığı puan ve başarılarına göre oranla burs olanağı sağlanacaktır.
 5. Akademik Başarı Bursu: Bölümde sağladıkları başarıya göre öğrencilere ücretlerde %50 ve %25 oranında indirim yada muafiyet sağlanmaktadır.
 6. Şehit Bursu: %25 yada %50 burs kazanan şehit çocuklarına tam burs verilmektedir.
 7. Öğrenci Dekanlığı çalışan öğrenci bursu: Öğrencini çalışarak okumasına iş bularak yardımcı olunur.
 8. Kitap Bursu: Durumu iyi olmauyan öğrencilere durumu incelendikten sonra kitapları ücretsiz olarak sağlanır.
 9. Sporcu Bursu: Belirli bir  alanda başarı sağlayan öğrencileri Koç Üniversitesi %50 ye akdar desteklemektedir.

 

 

koc universitesi basari bursu

            Ayrıca hangi şartlar altında burs kazanılacağını yukarıdaki açıklamalardan görebilirsiniz.

 İstanbul Koç Üniversitesi Fiyatları

            Koç üniversitesi öğrenim fiyatlarını 2 ayrı başlık altında toplayabiliriz. Çünkü Tıp fakültesinde okuldaki öğrenciler için öğrenim ücreti ile diğer lisans eğitimi alacak öğrenciler için fiyatlandırma farklıdır. Aşağıda belirteceğim ücretler senelik 2 dönem için geçerli ödenecek ücret rakamıdır.

 • Lisans Öğrenim Ücreti: 55.000 TL
 • Tıp Fakültesi Lisans Öğretim Ücreti: 76.000TL

NOT**: Bölümlere belirli puanlar kazanılarak girilebilmektedir. Ayrıca eğitim ücretleri yemek, yurt, kitap ve ulaşım ücretlerini kapsamamaktadır.

 

koc universtesi lisans egitim ucreti

            İstanbul Koç Üniversitesi fiyatları her ders yılı başında belirlenir. Yıllık ücretlerin yarısı güz döneminde diğer yarısı ise bahar döneminde ödenir. Koç üniversitesi ücretleri bölümlere göre farklılık göstermektedir. Girmek istenilen bölüm araştırılarak ücreti de bu şekilde öğrenilebilir. Koç Üniversitesi Türkiye’nin en iyi üniversiteleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Koç Üniversitesi 1993 yılında İstanbul’da kurulmuştur ve bir vakıf üniversitesidir. Koç üniversitesi öğrencilerine sadece eğitim vermekle kalmaz aynı zamanda ahlaki değerlere sahip, bilime önem veren bireyler yetiştirir. Koç Üniversitesi burs imkânları Ancak Koç Üniversitesinde okuyan her üç öğrenciden bir tanesi burslu olarak okumaktadır. Koç Üniversitesi bursluluk sınavları ile belirli bir burs kazanan…

Genel Bakış

Öğrenim Ücretleri
Yurt Ücretleri
Ek Giderler
Eğitim Kalitesi

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*