İstanbul Ticaret Üniversitesi Ücretleri

            İstanbul Ticaret Üniversitesi fiyatları bölümden bölüme farklılık göstermektedir. Özel üniversiteler arasında verdiği eğitim kalitesine nispeten fiyatları konusunda da öğrencilere büyük avantajlar sunmaktadır.

Ödemeleri taksitlendirmek gibi sağladığı avantajlı ödeme koşullarının yanında bazı öğrencilerden de hiç bir şekilde ücret almamaktadır. İstanbul Ticaret Üniversitesi ücretleri okula burslu olarak kayıt yaptıran öğrenciler için söz konusu değildir. Okula para ödemeden okuma şansı bulan öğrenciler bu öğrencilerdir. Okulu burslu olarak kazanan öğrenciler için ayrılan kontenjan kadar öğrenci bu okulda burslu olarak okuyabilmekte, herhangi bir ödeme yapmak zorunda kalmamaktadır.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Burs İmkânları

           İstanbul Ticaret Üniversitesi bursluluk sınavları ile ayrıca dönem dönem yaptığı bursluluk sınavları ile sınavı başarılı olarak kazanmamış olsa da eğitim hayatında gösterdiği başarılar sayesinde burs almayı hak eden öğrencilerini belirlemekte ve bu öğrencilere rektörlük vs. adı altında burs bağlamakta, okul ücretlerini almamakta veya belirli oranlarda indirimler uygulamaktadır. İstanbul Ticaret Üniversitesi burs imkânları bakımından diğer özel ve devlet üniversitelerini aratmamaktadır.

Özel üniversitede okuduğunuz için devletin ve özel vakıf ve derneklerin verdiği bursları alamamak gibi bir durumla karşılaşmak söz konusu olmamaktadır. Diğer üniversitelerdeki öğrencilerle aynı haklara sahip olursunuz. İstanbul Ticaret üniversitesi indirimleri konusunda da bu üniversiteye kayıt yaptıran öğrenciler oldukça avantajlıdırlar. Üniversiteyi burslu olarak tercih eden ve yerleşen öğrenciler yüzde yetmiş beş, yüzde elli veya yüzde yirmi beş gibi oranlarda indirimlerle üniversiteye kayıt yaptırabilmektedirler.

2016-2017 Yılı Lisans Eğitim-Öğretim Ücretleri


Fakülte
Ücret
İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
Hukuk Fakültesi
İşletme Fakültesi
İletişim Fakültesi
Mühendislik Fakültesi
Mimarlık ve Tasarım Fakültesi
31.000-TL KDV dâhil         9 taksit
33.000-TL KDV dâhil         9 taksit
31.000-TL KDV dâhil         9 taksit
31.000-TL KDV dâhil         9 taksit
32.000-TL KDV dâhil         9 taksit
32.000-TL KDV dahil         9 taksit

 

2016-2017 Lisansüstü Ücretleri


Bölüm

Ücret 

Ön Kayıt Bedeli:
Tezli Yüksek Lisans Programları (Paket Program Ücreti)
Tezsiz Yüksek Lisans Programları (Paket Program Ücreti)
Doktora Programları (Paket Program Ücreti)
100,00 TL
21.384,00 TL (KDV Dahil) (4 Dönemi Kapsamaktadır.)
21.384,00 TL (KDV Dahil) (2 Dönemi Kapsamaktadır.)
29.700,00 TL  (KDV Dahil) (8 Dönemi Kapsamaktadır.)
*Bilimsel hazırlık ücretleri
Tezli Yüksek Lisans Programları
Tezsiz Yüksek Lisans Programları
Doktora Programları
1.782,00 TL (KDV Dahil)
1.782,00 TL (KDV Dahil)
1.237,50 TL (KDV Dahil)
            İstanbul Ticaret Üniversitesi fiyatları bölümden bölüme farklılık göstermektedir. Özel üniversiteler arasında verdiği eğitim kalitesine nispeten fiyatları konusunda da öğrencilere büyük avantajlar sunmaktadır. Ödemeleri taksitlendirmek gibi sağladığı avantajlı ödeme koşullarının yanında bazı öğrencilerden de hiç bir şekilde ücret almamaktadır. İstanbul Ticaret Üniversitesi ücretleri okula burslu olarak kayıt yaptıran öğrenciler için söz konusu değildir. Okula para ödemeden okuma şansı bulan öğrenciler bu öğrencilerdir. Okulu burslu olarak kazanan öğrenciler için ayrılan kontenjan kadar öğrenci bu okulda burslu olarak okuyabilmekte, herhangi bir ödeme yapmak zorunda kalmamaktadır. İstanbul Ticaret Üniversitesi Burs İmkânları            İstanbul Ticaret Üniversitesi bursluluk sınavları ile…

Genel Bakış

Öğrenim Ücretleri
Yurt Ücretleri
Ek Giderler

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*