İstanbul Kültür Üniversitesi

15 Temmuz 1997 yılında 4281 yasa ile kurulan kamu tüzel kişiliğine sahip bir vakıf üniversitesidir. Üniversitenin ana amacı kaliteli yükseköğretimdir. Okulun bünyesinde bulunan Teknik Bilimler Yüksekokulu, İşletmecilik Meslek Yüksekokulu, Adalet Meslek Yüksekokulu, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Eğitim Fakültesine sınav sonuçlarına göre burslu, yarı burslu, % 25 burslu veya tam ücretli olarak kayıt yapılmaktadır. İstanbul kültür üniversitesi taban puanları bölümden bölüme ve seneden seneye göre farklılık göstermektedir. Her yıl yenilenen taban puanları yakında sitemizden de yayınlacaktır.

 İstanbul Kültür Üniversitesi Nerede

Kent Üniversitesi tipinde Şirinevler kampüsü ve ek olarak yeni yapılmış 65000 m2 lik Ataköy Kampüsü ve İncirli Yerleşkesinden oluşmaktadır. Tamamı E-5 Karayolu üzerindedir ve toplu ulaşımla kolaylıkla tüm kampüslere ulaşılabilmektedir.

 İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretmen Alımı

İstanbul Kültür Üniversitesi öğretmenleri yaratıcı, seçkin ve verimli öğretim elemanları kadrosuna uygun olması koşuluyla seçilirler. Okuldaki öğretmenler Atatürk ilke ve inkılaplarına severek ve inançla bağlı kişilerden seçilir. Çeşitli Avrupa ülkeleriyle Erasmus /Socrates programı ile işbirliği sözleşmeleri tamamlanmış, Avrupa ülkelerinde bulunan okullardaki öğrenci ve öğretim üyeleri değişim Erasmus programı çerçevesinde devam etmektedir.

 İstanbul Kültür Üniversitesi Personel İş Alımı

İstanbul Kültür Üniversitesi idari elemanları da tıpkı öğretmenler gibi Atatürk ilke ve inkılaplarına severek ve gönülden bağlı kişilerden seçilir. Okulun insan kaynakları politikası çalışanlara açık iletişim olanakları sağlamak, her pozisyonun özelliklerine göre uygun personel profilini oluşturmak, personele verilmesi gereken eğitimleri planlamak, çağdaş, Atatürkçü ve huzurlu bir çalışma ortamı sağlamaktır.

 İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim

Tel: (0212) 498 41 41

E-posta: kultur@iku.edu.tr

İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ ATAKÖY YERLEŞKESİ

E5 Karayolu üzeri Bakırköy 34156 İstanbul
İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ ŞİRİNEVLER YERLEŞKESİ

E5 Karayolu Üzeri, No: 22 Bahçelievler 34191
İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ İNCİRLİ YERLEŞKESİ

Yolbaşı Sokak, 34147 Bakırköy/İstanbul

 

İstanbul Kültür Üniversitesi ücretlerine buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

15 Temmuz 1997 yılında 4281 yasa ile kurulan kamu tüzel kişiliğine sahip bir vakıf üniversitesidir. Üniversitenin ana amacı kaliteli yükseköğretimdir. Okulun bünyesinde bulunan Teknik Bilimler Yüksekokulu, İşletmecilik Meslek Yüksekokulu, Adalet Meslek Yüksekokulu, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Eğitim Fakültesine sınav sonuçlarına göre burslu, yarı burslu, % 25 burslu veya tam ücretli olarak kayıt yapılmaktadır. İstanbul kültür üniversitesi taban puanları bölümden bölüme ve seneden seneye göre farklılık göstermektedir. Her yıl yenilenen taban puanları yakında sitemizden de yayınlacaktır.  İstanbul Kültür Üniversitesi Nerede Kent Üniversitesi tipinde Şirinevler kampüsü ve ek olarak yeni yapılmış 65000…

Genel Bakış

Eğitim Kalitesi
Konumu
Eğitim Ücretleri

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*