İstanbul Arel Üniversitesi

Arel Üniversitesi 2007 yılında Kemal Gözükara Eğitim Vakfı aracılığıyla kurulmuştur. Rektörlüğünü Mehmet Çivi’nin yaptığı bir vakıf üniversitesidir. Öğrenim dili İngilizcedir. Arzu eden öğrencilere başka bir yabancı dille eğitimde verilmektedir.

  İstanbul Arel Üniversitesi Nerede 

İstanbul’un Büyükçekmece ilçesinde Tepekent (fakülte ve yüksekokulların bulunduğu 4 yıllık eğitim veren kurumlar) ve Sefaköy (iki yıllık eğitim veren meslek yüksekokullarının olduğu kurumlar) yerleşkelerinde bulunmaktadır.

İstanbul Arel Üniversitesi fiyatları burs yüzdenize bağlı olarak değişmekte olup fakülte ve ikinci eğitim-gündüz öğreniminize göre de değişkenlik göstermektedir. Meslek yüksekokullarında Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İletişim Fakültesi, Mühendis-Mimarlık Fakültesi burssuz 26.460₺ iken Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu yine burssuz 24.300₺, yüksekokul en düşük fiyat gündüz öğretiminde 11.880₺ ikinci öğretimde 12.960₺’dir.

Sağlık Bilimleri Yüksekokulu ise hemşirelik 18.360 ₺ ile başlayıp Beslenme ve Diyetetik 20.790₺, Çocuk Gelişimi 22.140₺, Sağlık yönetimi, Sosyal Hizmetler, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü 22.680₺’dir. Arel Üniversitesi özel okulları ücretleri daha detaylı bir şekilde arel.edu.tr adresimizde mevcuttur.

Burs imkânından faydalanacak öğrenciler yalnızca öğreniminde kullanacakları burslara sahip olacaklardır. Burslar yemek, barınma gibi kişisel ihtiyaçları karşılamamaktadır. Sınavda derece yapanların tercihleri sonucunda derece sırası baz alınarak burs ücretleri değişkenlik göstermektedir.  Arel Üniversitesi öğretmen alımı son başvuru tarihi 5 temmuz olup değerlendirilmeler yapılmıştır.Arel Üniversitesi personel iş alımı yapılmaktadır. Arel Eğitim Kurumunda bünyemizde çalıştırılmak üzere müzik (gitar) öğretmeni, ölçme ve değerlendirme uzmanı, yazılım uzmanı ve fakülte sekreteri alınacaktır.

İstanbul Arel üniversitesi taban puanları hersene üniversite gelişme aşamasında olduğu için çok farklılıklar göstermektedir. Gen lolarak puanlardan bahsedicek olursak bursuz bölümlere giriş puanlara düşük burslu bölümlere giriş puanları yüksek olarak değerlendirilebilir.

İstanbul AreL Üniversitesi İletişim

Tepekent Yerleşkesi

Adres :           Türkoba Mahallesi Erguvan Sokak No:26 / K 34537
Tepekent – Büyükçekmece
İstanbul-Türkiye

Telefon :        0850 850 AREL
0850 850 2735

Fax :              +90 212 860 04 81

E-Mail :         arel@arel.edu.tr

Sefaköy Yerleşkesi

Adres :          Kemalpaşa Mahallesi, Halkalı Caddesi No:101 34295
Sefaköy – Küçükçekmece
İstanbul-Türkiye

Telefon :       0850 850 AREL
0850 850 2735

Fax :             +90 212 540 97 97

E-Mail :         arel@arel.edu.tr

 

İstanbul Arel Üniversitesi Ücretleri burada…

Arel Üniversitesi 2007 yılında Kemal Gözükara Eğitim Vakfı aracılığıyla kurulmuştur. Rektörlüğünü Mehmet Çivi'nin yaptığı bir vakıf üniversitesidir. Öğrenim dili İngilizcedir. Arzu eden öğrencilere başka bir yabancı dille eğitimde verilmektedir.   İstanbul Arel Üniversitesi Nerede  İstanbul'un Büyükçekmece ilçesinde Tepekent (fakülte ve yüksekokulların bulunduğu 4 yıllık eğitim veren kurumlar) ve Sefaköy (iki yıllık eğitim veren meslek yüksekokullarının olduğu kurumlar) yerleşkelerinde bulunmaktadır. İstanbul Arel Üniversitesi fiyatları burs yüzdenize bağlı olarak değişmekte olup fakülte ve ikinci eğitim-gündüz öğreniminize göre de değişkenlik göstermektedir. Meslek yüksekokullarında Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İletişim Fakültesi, Mühendis-Mimarlık Fakültesi burssuz 26.460₺ iken Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu yine burssuz 24.300₺, yüksekokul en…

Genel Bakış

Eğitim Kalitesi
Konumu
Eğitim Ücretleri

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*