Bahçeşehir Üniversitesi Fiyatları

            Bahçeşehir Üniversitesi; İstanbul’un belki de en güzide gölgesinde yer alan bir üniversitedir. İstanbul’un en gözde bölgelerinde kampüsleri bulunan Bahçeşehir Üniversitesi’nin ana kampüsü boğazın kenarında olan, eğitim kalitesi, etkinlikleri ve çeşitli imkânları ile ön plana çıkmış Türkiye’nin en kaliteli üniversitelerinden biridir. Eğitici kadrosu, öğrenci odaklı çalışan ve daima kendini geliştiren öğretim sistemi ile İstanbul’un en iyi üniversitelerinden biri olarak kabul edilen İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi, Beşiktaş sahilindeki güzel konumu ve olanakları ile Türkiye için oldukça kaliteli insanlar yetiştirmektedir.

            8 fakülte, 1 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokul ile Üniversite Türk vatandaşlarına verdiği eğitim kadar yabancı uyruklu öğrencilere de akademisyenleri ile kaliteli eğitim vermektedir. Bu da yerli öğrencilerimizin dil ve kültür gelişimi için oldukça faydalıdır.

İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi fiyatları

            İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi fiyatları 19. 300 Türk lirası ile başlayan taksitli fiyatlarıyla sizlere eğitim veriyor. Bahçeşehir üniversitesi indirimleri ise peşin fiyatına %5. 5 oran ile sizleri fiyat davet ediyor.

            Eğitimin parayla satın alınamayacağını göz önünde bulundurunca Bahçeşehir Üniversitesi ücretleri oldukça uygun ve sizlerin geleceğinizi garanti altına alıyor. Bu eğitim sayesinde iş bulma olanaklarınız artıyor ve dünya hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlıyor. Üstelik bunu en eğlenceli biçimde sizlere sunuyor.

Öğrenim ücretlerini birbirinden ayırmamız gerekirse tüm okul ücretlerini aşağıda olduğu gibi 3 ana başlık altında toplayabiliriz;

  1. Sağlık Bilimleri, Yabancı Diller Yüksek Okulu, Eğitim Bilimleri ,  İletişim , İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesinde okuyan öğrencilerin yıllık ödemesi gereken öğrenim ücreti:35.800 TL’dir.
  2. Doğa Bilimleri ,Tasarım, Hukuk, Mühendislik ve  Mimarlık gibi fakültelerde okumak isteyen öğrenciler için öğrenim ücreti:38.900 TL’dir
  3. Tıp fakültesinde okumak isteyen öğrenciler için öğrenim ücreti:56.900 TL’dir.
  4. Sağlık meslek yüksek okulunda okumak isteyen öğrenciler için ise öğrenim ücretleri:19.300 TL olarak belirlenmiştir.

Yüksek lisans yapacak öğrenciler için öğrenim ücretleri seçecekleri bölüme göre değişiklik göstermektedir. Yüksek lisans için öğrenim ücretleri 30.000 TL ve 33.000 TL arasında bölüme göre değişmektedir.

            Amacı daima duyarlı, bilimsel ve kültürel yönü güçlü ve evrensel bakış açısına sahip liderler yetiştirmek olan Bahçeşehir Üniversitesi’nin toplumun aydınlanmasındaki etkisi çok büyüktür. Eğitim alanında böyle bir başarı sağlayan kurum olarak İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi fiyatları da kolaylıkla ödenebilecek şekilde düzenlenmiştir. Okul içerisinde 8 fakülte, 1 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokulu bulunmaktadır.

            12.000’i aşkın öğrencisi ve 1047 akademik personeliyle her alanında en iyi eğitim ve öğretim hizmetleri sunulmaktadır. İstanbul içerisinde 4 kampüsü bulunan İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi ücretleri her yıl öğrenciler için yeniden düzenlenmektedir. Diğer özel okullara göre İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi indirimleri de sıklıkla uygulanmaktadır.

Fiyatları aşağıda bulunan görselde detaylı bir şekilde bulabilirsiniz ayrıca fiyatlara KDV dahidir. Aşağıda belirtilen ücretler bir yıl için geçerlidir. Eğer tüm ödemeyi nakit olarak yapmak isterseniz

bahcesehir universitesi fiyatlari

Bahçeşehir Üniversitesi bursluluk sınavları

            Bahçeşehir Üniversitesi burs imkânları sayesinde sizlere %25, %50 burs sağlıyor. Ve hatta Bahçeşehir Üniversitesi bursluluk sınavları ile 0 burs vererek sizlere cebinizden para çıkmadan bu imkânları alma imkânı sunuyor. 36 farklı ülkede 193 üniversite ile işbirliğinde olan Bahçeşehir Üniversitesi sizlere dünyaya açılma fırsatı veriyor. Bu imkânları kaçırmamak için; geç kalmadan bursluluk sınavlarına girmeniz ve üniversiteye kayıt yaptırmanız yeterli olacaktır.

 

Bahçeşehir Üniversitesi burs İmkânları

Başarılı öğrencilerin sınav sonuçlarına göre belirli burs sınavları da gerçekleştirilmektedir. İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi bursluluk sınavları için belirlenen tarihler, her yıl kendi internet sitesi üzerinden paylaşılıyor. Sınav sonucunda belirli dereceye giren öğrenciler mutlaka bu sınav tarihlerini takip etmelidir.

Bu sınavlar ile sağlanan İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi burs imkânları ile birçok öğrenci bu üniversitede okuma hayallerini gerçekleştirecektir. Daima kendisini geliştirebilmeyi ve kariyeri için en iyi adımı atmayı isteyen herkesin ilk tercihi olmayı hak eden bir eğitim kurumudur.

  • Bahçeşehir üniversitesinde ösym punanına göre veilen burslar bulunmaktadır.Bunlar şu şekilde listelenebilir;

1-100 arası öğrenim bursu: Öğrenim ücreti vermez okuldan 9 ay boyunca ek 1.000TL ödeme almaktadır.

101-1000 sırasında yer alan öğrenciler: Tam buslu sayılıp öğrenim ücreti vermezler ve 9 ay boyunca 600TL burs okul tarafından sağlanır.

  •              Ayrıca ÖSYM’nin dışında yabancı okuldan gelecek öğrenciler için başarı bursu imkanı sağlanmaktadır.
  • Sporda milli takım seviyesinde oynayan öğrenciler için tam spor bursu verilmektedir.

1000-2000 sırasında yer alan öğrenciler: Tam bursludur ve 9 ay boyunca 400TL eğitim desteği sağlanır.

            Bahçeşehir Üniversitesi; İstanbul’un belki de en güzide gölgesinde yer alan bir üniversitedir. İstanbul’un en gözde bölgelerinde kampüsleri bulunan Bahçeşehir Üniversitesi’nin ana kampüsü boğazın kenarında olan, eğitim kalitesi, etkinlikleri ve çeşitli imkânları ile ön plana çıkmış Türkiye’nin en kaliteli üniversitelerinden biridir. Eğitici kadrosu, öğrenci odaklı çalışan ve daima kendini geliştiren öğretim sistemi ile İstanbul'un en iyi üniversitelerinden biri olarak kabul edilen İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi, Beşiktaş sahilindeki güzel konumu ve olanakları ile Türkiye için oldukça kaliteli insanlar yetiştirmektedir.             8 fakülte, 1 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokul ile Üniversite Türk vatandaşlarına verdiği eğitim kadar yabancı uyruklu öğrencilere de akademisyenleri ile kaliteli eğitim…

Genel Bakış

Öğrenim Ücretleri
Yurt ücretleri
Ek Giderler

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*